ARINA


28. února 2019, autor Eva, 
Čekání na Arinu
 
Jakmile Arinu pohltila tma, ještě důkladně prohledali statek. Sikrut měl talent objevovat sklepní a podzemní prostory a i zde pod kamenným poklopem, jenž na první pohled vůbec nevypadal jako poklop, našel sklepení. Skrýval se zde hotový zbrojní arzenál. Sekyrky, meče, nože a šavle. Rauteři o tomto prostoru pod kuchyní zřejmě nevěděli, jinak by zbraně už dávno odnesli. Každý si vzal po jedné sekyrce a jednom noži, Jens s Adamem si vzali každý jeden meč. Co se týče meče, Sikrut prohlásil, že nemůže nosit něco, co je delší než on, natož to smysluplně používat.
Takto vyzbrojeni se vydali zpět do jeskyně. Arininu trasu, která je sem dovedla, si naštěstí pamatovali dobře. Byli to přírodní lidé, hlavně Adam.
Čekání na Arinu bylo k nevydržení. Přešlapovali nervózně po jeskyni, protože by stejně neusnuli. Nakonec radši vylezli ven před jeskyni. Zírali do lesa a napjatě čekali, až se ze tmy vynoří štíhlé vlčí tělo.„Pozorujete hvězdy? Víte, že je taky souhvězdí Vlka?“ promluvil někdo za jejich zády.
Trhli sebou. To je přece Arina!
Adam si k ní klekl a objal ji kolem krku: „Ani nevíš, jak rád tě zase vidím.“
 

„A já,“ přidal se Jens.
„A já taky,“ nezůstal Sikrut pozadu.
S úlevou se rozesmáli. Kámen, který jim spadl ze srdce, musel být slyšet až v podzemní říši královny Arachnity.
 

Vysvobození Frederika a Telmy

 

Arině se podařilo vyčenichat vězení konstruktéra a jeho ženy. Dubový les se rozkládal na velké ploše a čtyř dubů vedle sebe se tam vyskytovalo mnoho. Jenom na jednom místě ji však do čenichu praštil stejný pach jako ten, co se držel v noční čapce. Místo zakrývalo chvojí, Arina je packou lehce odhrnula a obnažila železnou mříž zajištěnou řetězem a zámkem. Zakřičela: „Haló, je tam někdo?“

„Anoooo!“ ozvalo se z hlubiny.

„Frederik a Telma?“

„Anoooo!“ ozvalo se podruhé.

Vyzvěděla od Frederika a Telmy to nejdůležitější. Jídlo a pití dostávají vždy dopoledne, odpoledne už tam nikdo nepřijde. Poblíž se však potloukají rauteři a doléhá sem střelba ze střelnice na kraji lesa.

„Jak vypadá ten zámek, Arino?“ zeptal se Jens.

„Docela bytelně.“

„A ten řetěz?“

„Robustně, proč se ptáš?“

„Pokud se dá přeseknout sekyrkou, nemusíme mít klíč.“

„Záleží na tom, jakou máš sílu.“

„Když ji dám dohromady tady s Adamem, tak velkou.“

„To věřím,“ uznale kývla Arina.

Osvobodit manžele vyrazili zase za tmy. Noc se vyjasnila a hvězdy jim zářily na cestu. Arina je neomylně přivedla k podzemnímu vězení. Odstranili chvojí a mech navršené na železnou mříž. Přesekat řetěz se zámkem bylo pro Adama a Jense hračkou. Sikrutovi pouze nařídili, aby se jim přitom nepletl.

Po laně se spustili k Frederikovi a Telmě. Svítilo zde mihotavé světlo, Telma seděla na vozíku, Frederik vedle ní na židli. Drželi se za ruce. Manželé pohlédli do tváří svých osvoboditelů a zalila je vlna neskutečného štěstí. Po letech zase svobodni.

„Ani nevíte, jak jsme vám vděčni,“ vypáčil ze sebe přiškrceným hlasem Frederik.

Telma se rozhlížela kolem, jako by někoho hledala: „Kde je ta dáma, s kterou jsme včera v noci hovořili?“

„To jsem já,“ přiběhla k ní Arina a položila jí čumák do klína.

„My si mysleli, že dáma je šprýmařka, když říkala, že je vlčice,“ chytil se za hlavu Frederik.

Telma žmoulala v ruce řetízek s medailonkem. „Chtěla jsem ti dát tento medailonek, ale ty ho asi nosit nebudeš,“ usmívala se a něžně hladila Arinu po hlavě.

Jako prvnímu pomohli z díry Frederikovi. Chystali se uvázat Telmin vozík a vytáhnout ji pomocí lan nahoru, když tu se Telma postavila na nohy. Udělala několik nejistých kroků. Všem se zatajil dech. Adam k ní přiskočil, kdyby padala. Telma však nespadla a vesele si špacírovala po místnosti. Silou vůle překonala svou bezmocnost. Začíná jí nový život a už ho nechce trávit na vozíku. Tak mocný impuls do ní vlil pocit svobody.

„Nechte vozík zde, půjdu sama,“ rozhodla se.

Do Sikrutovy jeskyně dorazila Telma částečně pěšky, částečně v Adamově náruči. Byla to nejlepší jízda jejího života.

 
Ukázka k knihy ARINA
 
Koupíte zde:
 
 https://www.zbozi.cz/vyrobek/arina-holzelova-eva/
 
 
E-knihu můžete koupit zde:
 
 
https://www.kosmas.cz/knihy/237292/arina/
 
 
 


Zařazeno v kategorii Knihy, recenze, Ostatní literatura, PostřehyPřidat komentář

Pro vložení komentáře je třeba být přihlášen/a
Copyright © 2010 Literární net Sůvička