Více druhů a větší počet dřevin zachrání naše lesnictví a krajinu


11. března 2019, autor Václav Kovalčík,Boj proti kůrovci, vysychání a znečišťování krajiny – toť problémy našeho lesnictví a krajinotvorby, která je v rádoby vyspělé době velmi zanedbaná a pořád zanedbávána. Zemědělská půda je dlouhodobě zamořena monokulturami, zasažena skládkami a montovnami, ubývá lesních porostů na politickou objednávku!


 

Důležitá je, podle politických potentátů, likvidace přírody v naší republice, přece vítězí Babišovo ANO a demokratický blok na úkor životního prostředí jako celku! A proto se současná demokracie, pod vedením Evropské unie, chová nepřátelsky zejména k české krajině. Jim je úplně jedno, že občané umírají na nemoci ze znečištěného ovzduší, reziduí pesticidů, vykořisťování v montovnách, kriminalitu a špatný vzhled naší krajiny!


 

Současná demokracie a zároveň oligarchie netouží automaticky vysazovat větší diverzitu a počet stromů a keřů, vytvářet aspoň smíšené lesní porosty. Raději to tady ihned vytěží!


 

Pokud by bylo více druhů zakomponovaných dřevin, vyřešila by se problematika sucha a též problematika s kůrovcem, zároveň by se přispělo k estetice české krajiny. Někdo mi zkritizuje, že bych i uvítal  "přibližně původní" osvědčené dřeviny, dokonce v sídlech a městech by to bylo k užitku, navíc by se bádalo o možnostech zapojení dalších alternativ. 

 

Sice mi to můžou kritici napadnout, ale není nic lepšího než obnovená zahrada české krajinotvorby, která by zároveň tradičně počítala i s těmi nejpůvodnějšími druhy dřevin ve výrazném zastoupení. Chce to jen trochu předvídat, myslet a kombinovat, jak se dřeviny chovají v podobném klimatu jako Česká republika. Dále jsou nezbytné vlastnosti půdy pro zdárný vývoj těchto dřevin.

 

Nevěřím argumentům, že by větší zodpovědnější diverzifikace ohrozila včelstvo, vždyť víme, že se například různé druhy ovocných stromů záměrně doprovázejí. V lučních porostech je třeba alpský způsob hospodaření ohledně živočišné výroby. Zároveň by se podpořila původní vegetace lučních porostů a zoo-diverzita.

 

Chce to jen zodpovědné plánování budoucnosti české krajiny, spolupracovat s přírodou, její moudrostí a zázraky, které jistě pomůžou našemu národu v oblasti životního prostředí, zodpovědného hospodaření, zdraví a estetiky v krajině.
 

 

Václav KovalčíkZařazeno v kategorii Ostatní literaturaPřidat komentář

Pro vložení komentáře je třeba být přihlášen/a
Copyright © 2010 Literární net Sůvička