Fotografování není dogma


17. dubna 2019, autor Václav Kovalčík,Nekonečné a svobodné fotografování, tzv. cvakání pro radosti ze života, je pořád lepší než kriminalita a přeplněné věznice ve státě, který bohužel trpí špatnou náladou a politikou.

 

Z každé fotky se dá udělat macromatura, oligotura a miniatura, či mikrotura, nanotura atd. Počítačové programy pomáhají, jen je třeba je správně využít. Člověk fotografický se totiž učí celý život, snadno může zavítat do různých uměleckých směrů. Tak proč ta nenávist mezi fotografy navzájem?

 

Bohužel jsou lidskou nenávistí prolezlé weby, mnozí autoři jsou neprávem blokováni a hanobeni.

 

Já zastávám celoživotní putování do reálných i imaginárních směrů. Velmi lituji lidi, kteří jsou již opilí nenávistnou politikou ohledně fotografování.

 

Nemám nic proti konstruktivním radám, je každého věc, jak a kdy cvakne. Bohužel domácí a zahraniční weby často porušují  svobodu projevu.

 

Je 21. století, bohužel zde máme cenzuru, která ničí životy. Tato cenzura netoleruje putování uměleckými směry, dělá z nás rozvojovou zemi i zaostalý svět.

 

Jedině nekonečné fotografování od reálného světa do imaginárních sfér v rámci slušnosti povzbudí naši republiku i okolní svět. A tak fotografování není, a nesmí být, dogma.

 

Václav Kovalčík, Zlín

 Zařazeno v kategorii Ostatní literaturaPřidat komentář

Pro vložení komentáře je třeba být přihlášen/a
Copyright © 2010 Literární net Sůvička