Rezort dopravy je neefektivní stejně tak hospodaření našeho státu


19. dubna 2019, autor Václav Kovalčík,Naši ještě krásnou zemi válcují kamiony, tvoří se dlouhé kolony, beztrestně se mnohé drolí – např. mosty, zato nové stavby rychlostních dálnic – místo oprav všech existujících typů silnic – hovoří rovněž o zhýralé politice rezortu, aby se jednoduše zavděčil prohnilému Bruselu.

 

Často však ministerstvo zapomíná, že je třeba opravit, co existuje, dále urychlit výstavby obchvatů. Ve 21. století máme např. právo se dočkat super-rychlovlaků, tak jak to funguje v Japonsku. Bohužel se tunelují stovky miliard zcela zbytečně špatnou skladbou a fungováním rezortů a mezi rezorty.

 

Ministerstvo dopravy výrazně netrestá chuligány a piráty silnic, tj. bezohledné  a agresivní řidiče, kteří si hrají na velkobohy, přitom tohle řádění ohrožuje lidské životy ve městech i obcích.

 

Ministerstvu dopravy jsou lhostejné lidské životy, stejně tak prohnilé justici, která dá beztrestně agresorům za volantem jen podmínku. Máme to opravdu přeplněné věznice, a tak se budou propouštět na svobodu budoucí vrazi! 

 

Když uplynulo 30 let od Sametu, tak se již dávno mělo opravit a zrekonstruovat všechno možné, vybírá se mnoho daní, ale stav infrastruktury je žalostný, stejně tak krajina a životní prostředí.

 

Někdy nabývám oprávněné podezření, že západ nechce, aby naše republika prosperovala; že se blokují vědecké patenty například na motory přátelské k životnímu prostředí. Nikde jsem u nás neviděl solární automobil, solární autobus, solární tramvaj, či solární vlak. Jistě by se zabránilo šíření jedovatých exhalací do české krajiny, měst i obcí.

 

Věřím, že by pro tyhle šetrnější vozy bylo mýto úplně minimální, navíc by fungovala hromadná doprava úplně zdarma pro lidi.

 

Dále to chce zpřehlednit a ujasnit zákon o veřejných zakázkách, dokonalou a vyspělou legislativu, spolupráci nejnovější vědy a patentů, efektivní spolupráci mezi rezorty; vyrovnané a efektivní rozpočty a opravdu fungující stát.

 

Václav Kovalčík, ZlínZařazeno v kategorii Ostatní literaturaPřidat komentář

Pro vložení komentáře je třeba být přihlášen/a
Copyright © 2010 Literární net Sůvička