Poměry a nepoměry v dopravě


14. května 2019, autor Václav Kovalčík,Často dochází k tomu, že jsou více automaticky za dopravní nehody pranýřováni cyklisté, chodci a pomalá vozidla než vozidla těžká a mnohem rychlejší. Uvedenou situaci vnímám jako špatný poměr až absurdní nepoměr. 

 

Opět se pojišťovny napakují na nevinných lidech, když se dopravní situace podobá smrtící ruletě a jedné noze v kriminálu. Také semafory pro chodce mnohdy špatně fungují, zelená barva se ukazuje jen minimálně.  Člověk se pak bojí cestovat po vlastních nohách pěšky a na kole. Ne všude jsou tedy cyklostezky a pěší zóny. 

 

Právní priority v našem státě máme pochybné, kdy jsou trestáni zejména ti drobní a nepatrní automatickým zločinem, v něm bohužel vítězí ti nejsilnější a extrémně nebezpeční "dravci." Také sprosté nadávky a slovní útoky jsou časté, je jich ještě víc. 

 

Mým snem je bezpečný, kvalitní, kultivovaný a spravedlivý provoz v dopravě na našem území, aby nedocházelo k vyhroceným situacím, aby se změnily právní priority ve prospěch rozumu a správného myšlení. Mým snem je rovněž doprava přátelská k životnímu prostředí.

 

Václav KovalčíkZařazeno v kategorii Ostatní literaturaPřidat komentář

Pro vložení komentáře je třeba být přihlášen/a
Copyright © 2010 Literární net Sůvička