Michelle A. Motuzas: Šamanské léčení


4. března 2021, autor Renata Petrickova,Vše živé je propojené. Symboly, archetypy, denní výzvy, naše duše a naše sny. Šamanské přírodní symboly nám mají pomoci poznat toto propojení, provést nás vlastními obavami ke konstruktivnímu řešení nebo odhalit falešná přesvědčení a najít ta, která s námi doopravdy souzní. A už jen to je obrovskou pomocí ve chvíli, kdy ve svém životě tápete.

 

A toto karty Šamanské léčení umí.

 

 

Jak se s nimi pracuje?

 

Zprvu jsem měla obavy, protože šamanská energie mi přijde zahalená tajemstvím, a ne vždy je přívětivá. Je dosti přísná. Ale Michelle A. Motuzas vytvořila karty i povídání tak jemné, jak jemná může být naše duše, když se obává něčeho nového, nebo když se obává plnění svých snů.  Karty probouzí intuici, ale až po delším zahledění se, ovšem texty v knížečce jsou ještě hladivějším čtení a rozhodně doporučuji jím začít. Osaháte si text, významy a pak se můžete zahledět zhluboka do obrázků.

 

S čím karty pracují?

 

Zákon přitažlivosti

 

Jednotlivá zvířata nebo situace mají svou vlastní vibraci, každá karta o něčem promlouvá. Podobné přitahuje podobné, říká se, takže když si do karet sáhnete, patrně ty první budou opravdu o tom, co vnitřně prožíváte. A jak se bude vaše důvěra prohlubovat, můžete se postupně dostat i k tomu, že vám karty budou nabízet řešení. Jsou to ta pravá? Uvidíte, pokud vás naplní pocitem sounáležitosti, tak ano.

 

Karty se u mne nikdy nemýlili, a přitom bych řekla, že jsou názorově různorodé, netočí se stále kolem jednoho tématu, ale jsou zvláštní nitkou, kterou můžeme prožívat celý život a stále pokračovat dál a dál, učit se a nacházet své další neobjevené dary. Cestičky k těmto darům jsou v některých případech stále stejné, stále stejné a podobné mohou být i naše brnění a slupky, které brání realizaci, ale o tom to všechno je.

 

 

O tom úžasu, s jakým sami sobě můžete dát těmito kartami dar: pochopení situace v jaké v tuto chvíli jste. Odtud se odrazit. Mne třeba přišla velmi často tato karta:

 

Uzemnění

 

„Těla lidí pocházejí ze Země. Odvádět nepříjemné pocity nebo energie Země je nám přirozené – obdobně jako elektrické uzemnění. Protože je však v našich moderních životech tolik věcí, které narušují naše spojení se Stvořitelem, tíhneme často k „falešnému uzemňování“. Přejídání, kouření, alkohol a rekreační drogy – to jsou obvyklé způsoby, k nimž se někteří uchylují. Tyto prostředky jsou pozemské, země to však není. Nejde o skutečné uzemnění a nemůže proto obstát. Nevydrží. Dopadne to jako s většinou prožitků, které jsou falešné – potřebujeme jich více a více, abychom dosáhli téhož účinku.

 

Abyste se dokázali skutečně napojit na Zemi a Stvořitele, cvičte se ve vědomém energetickém spojení se Zemí. Energii byste neměli získávat ze svého okolí, nýbrž přímo z božského zdroje.  Toho dosáhnete meditací, prací s energií a vědomou pozorností. Najděte si způsob, který vám vyhovuje, a ten praktikujte. Tato karta vypovídá o tom, že byste se měli porozhlédnout, zda v některých oblastech svého života neuplatňujete falešné uzemňování jako nástroj ke zvládání situací.“

 

A s odstupem asi dvou týdnů mohu říci, že téma uzemnění se mne stále drží a rozhodně nebyla náhoda, že se mi ukázalo ve chvíli, kdy jsem do karet prvně sáhla.

 

Takže, je čas postoupit dál. Možná vytáhnout další kartu nebo si zkusit výklad, který autorka v knížečce doporučuje. K seznámení s kartami je to skvělá publikace, navíc autorka o kartách mluví s takovou láskou a pochopením, tak moc nám je nabízí se srdcem na dlani, že nelze odolat.

 

Krásnou atmosféru vytvoří už jen tímto, natož pak tím, když ty velmi elegantní karty kolem sebe rozložíte.

 

O autorce:

 

Michaela A. Motuzas je intuitivní umělkyně, která do svých děl vkládá pestrou energii, jež má každého dovést k jeho vlastní tvořivosti, jež pro něj bude léčivá. Karty jsou pak pěkným spojením moudrosti a umění. Je autorkou několika karetních sad s přírodní a šamanskou tématikou.

 

Vydalo nakladatelství Synergie Publishing, SE, 2021, www.synergiepublishing.com

 Zařazeno v kategorii Knihy, recenze, PostřehyPřidat komentář

Pro vložení komentáře je třeba být přihlášen/a
Copyright © 2010 Literární net Sůvička