Knihy/Bücher/Books

 

 

Eva Hölzelová: Moonislands

 

 

 

Prince Philip decides to set out for the islands, that only appear during the full moon and only for one day, and then disappear again for a month, with seven men. On their expedition, the men experience incredible adventures on each island. For example, they are forced to gut fish, or they meet people who cannot tell lies. Some men embark on the journey with good intentions, others with bad intentions, and that's why the prince is in danger the whole time. Will they all make it back home? Accompany Philip to the Moonislands and uncover with him the secret that the islands guard.….

 

Sea Adventures Fiction for Children from 10 Year, Humorous Fiction for Young Adults

 

https://www.harderstar.nl/product-page/moonislands

 

https://www.amazon.de/-/en/Eva-H%C3%B6lzelov%C3%A1/dp/9083360938/ref=sr_1_1?qid=1694789263&refinements=p_27%3AEva+H%C3%B6lzelov%C3%A1&s=books&sr=1-1&text=Eva+H%C3%B6lzelov%C3%A1

 

 

 

Eva Hölzelová: Mondinseln

 

 

Prinz Philipp entscheidet sich, mit sieben Männern zu den Inseln aufzubrechen, die nur bei Vollmond und nur für einen Tag auftauchen und dann wieder für einen Monat verschwinden. Auf ihrer Expedition erleben die Männer auf jeder Insel unglaubliche Abenteuer. So werden sie gezwungen, Fische auszunehmen, oder sie begegnen Menschen, die nicht lügen können. Einige Männer begeben sich mit guten, andere mit schlechten Absichten auf die Reise, und deshalb ist der Prinz die ganze Zeit in Gefahr. Werden sie alle zurückkommen? Begleite Philipp zu den Mondinseln und lüfte mit ihm gemeinsam das Geheimnis, welches die Inseln behüten.

Märchenfantasy für Kinder ab 9 Jahre und Erwachsene Illustrationen von Jana Vlková.

 

Erschienen im Harderstar Verlag, Dezember 2022

 

Mondinseln | Harderstar

 

 

 

 

Eva Hölzelová: Die Wölfin Tara

 

 

Tobias wird mit einem entstellten Gesicht geboren, weshalb sein Vater ihn im Wald aussetzt, wo er von geheimnisvollen Waldbewohnerinnen zu Weisheit und Demut erzogen wird. Eines Tages es ist an der Zeit, unter die Menschen zu gehen. Tobias trifft eine eigentümliche Wölfin, die seine treue Freundin wird. Und so beginnt die abenteuerliche Reise des tapferen mutigen Helden und der Wölfin Tara in das Reich der Spinnenkönigin Arachnita, um die entführte Prinzessin Margaret zu befreien und ihren verschollenen Bräutigam Markus zu finden … Werden sie es schaffen? Finde es heraus und begleite Tobias auf seiner spannenden Erlebnisreise durch eine sagenumwobene Welt.

Märchenfantasy für Kinder ab 9 Jahre und Erwachsene Illustrationen in Dotwork-Technik von Jana Vlková.

 

Erschienen im Harderstar Verlag, Dezember 2022

 

Die Wölfin Tara | Harderstar

 

 

Eva Hölzelová: Sternmythen

 

 

Was hat der Orion mit dem Skorpion zu tun? – sind doch diese Sternbilder zu ganz unterschiedlicher Jahreszeit am nächtlichen Firmament. Perseus, Andromeda, Herkules – bekannte Figuren aus der antiken Götterwelt, markante Sternbilder am Himmel – doch kennen wir die Erzählungen, die sich um sie ranken?

Das Buch Sternmythen der Autorin Eva Hölzelová umfasst 19. Kapitel mit Mythen und Legenden zu den Sternbildern der nördlichen Hemisphäre. In ihm wird unterhaltsam dargestellt, wie die Sternbilder mit dem Treiben von Göttern, Helden und anderen Wesen verknüpft sind. Ergänzt wird dies mit Geschichten aus anderen Kulturkreisen der Erde, die die Sternkonstellationen – so wie sie uns vertraut sind – teilweise ganz anders deuten.

Jedem Kapitel ist ein ausführlicher astronomischer Teil angehängt. Er enthält Texte zu jedem behandelten Sternbild, Sternkarten sowie Tabellen und Daten zu Sternen und den hellsten Deep-Sky-Objekten.

 

Erschienen im Astronomieverlag, November 2020

 

https://www.astronomieverlag.de/de/Produkte/Sternmythen

 

https://www.amazon.de/Sternmythen-Neunzehn-unterhaltsame-Geschichten-Sternhimmel/dp/B08Q34S397

 

 

 

Eva Hölzelová : Arina

 

 

Adam se narodí se znetvořenou tváří, proto ho otec odkládá v lese, kde je vychován lesními bytostmi k moudrosti a pokoře. Je ale čas odejít mezi lidi. Adam potkává svéráznou vlčici, která se mu stává věrnou přítelkyní. A tak začíná dobrodružná výprava mladíka Adama a vlčice Ariny do říše pavoučí královny Arachnity, aby odtud odvedli princeznu Markétu a našli jejího ztraceného ženicha Marka… Povede se jim to?

Dobrodružný příběh – fantasy – pohádka – pro čtenáře od 9 let.

 

Recenze:

http://www.vaseliteratura.cz/pro-deti-a-mladez/6846-arina

http://kavarna.bux.cz/detail/ctenarska-recenze-eva-holzelova-arina-2?type=%C4%8Cten%C3%A1%C5%99sk%C3%A9+recenze

http://www.klubknihomolu.cz/144814/pratelstvi-mezi-clovekem-a-vlcici/

http://www.kukatko.cz/arina-pratelstvi-cloveka-vlka/

http://www.kultura21.cz/literatura/17632-arina-eva-holzelova

https://www.databazeknih.cz/recenze-knihy/arina-pribeh-odvahy-vlcice-a-cloveka-9016

http://www.kultura21.cz/rozhovory/17460-rozhovor-eva-hoelzelova-v-arine-jsem-vytusila-zvireci-dusi-do-mytologickeho-pribehu-

http://www.topvip.cz/knihy/eva-holzelova-arina

http://www.kritiky.cz/recenze-knih/2017/arina-lidske-i-vlci-pratelstvi-v-nadhernem-pribehu/

http://umodrekocky.blog.cz/1711/eva-holzelova-arina

http://www.zenysro.cz/blogy/zenske-kruhy-a-spiritualita/arina-bajny-pribeh-ktery-vas-unese-do-myticke-rise-1

 

Ukázky z knihy:

http://www.suvicka.cz/?p=50009

http://www.suvicka.cz/?p=49142

http://www.suvicka.cz/?p=48189

http://www.suvicka.cz/?p=47493

http://www.suvicka.cz/?p=47555

http://www.suvicka.cz/?p=47657

 

 

Eva Hölzelová: Hvězdná obloha

 

 

Víte, že nebe nad námi je plné mýtů a bájí? Kolik tajemna a mystiky se skrývá ve hvězdách! Beran, Býk, Blíženci, Rak, Lev, Panna, Váhy, Štír, Střelec, Kozoroh, Vodnář a Ryby. Všem dobře známá znamení Zodiacu. Seznamte se s příběhy, které se vážou nejen ke zvířetníkovým souhvězdím, ale i k dalším souhvězdím severní hvězdné oblohy, jako je Velká medvědice (Velký vůz), Malý medvěd (Malý vůz), Orion, Perseus, Andromeda, Kasiopeja, Herkules, Pegas, Hydra či Severní koruna. Příběhy poutavé, napínavé, mnohdy až kruté. Věčný boj zkaženého lidstva a nelítostných bohů. Každé vyprávění vycházející z řeckého bájesloví je doplněno astronomickým výkladem. Toto unikátní spojení antických mýtů a astronomie je zpracováno v populární, čtivé formě, která je v některých chvílích až dramaticky strhující…

Kniha je vhodná pro děti od 10 let a pro dospělé.

 

Ukázky z knihy:

http://www.suvicka.cz/?p=49971

http://www.suvicka.cz/?p=42448

http://www.suvicka.cz/?p=32926

http://www.suvicka.cz/?p=29806

http://www.suvicka.cz/?p=29973

http://www.suvicka.cz/?p=31246

http://www.suvicka.cz/?p=30435

 

Recenze:

http://www.kultura21.cz/literatura/8261-eva-hoelzelova-hvezdna-obloha-

http://www.topvip.cz/rozhovory/eva-holzelova-hvezdna-obloha-byla-muj-sen

http://www.fan-tom.cz/recenze-knihy-hvezdna-obloha/

http://www.suvicka.cz/?p=30419

 

Rozhovor s ilustrátorkou:

http://cajovnaprozeny.blog.cz/1312/rozhovor-o-pastelkach-se-mi-i-zdalo
 

 

Kamila Nováková: Co by se kovbojkám stávat nemělo

 

 

Strhující příběh určený nejen pro milovníky koní. V první části „Co by se kovbojkám stávat nemělo“ autorka s notnou dávkou sebeironie, humoru a noblesy líčí své životní peripetie, jako studia na zemědělské škole, práci na koňském statku, stavbu rodinného domu ve městě, který zanedlouho po dokončení celá rodina opouští, aby se přestěhovala do zchátralé samoty v horách. V lůnu horské přírody si autorka splní svůj celoživotní sen, a to mít vlastní koně. Poutavě vypráví o chovu těchto ušlechtilých zvířat, jejich povaze, hierarchii ve stádě. To vše doprovázeno tvrdou prací a také finančními problémy, neboť není snadné skloubit sedlačení a péči o rodinu. Vyprávění prodchnuté romantikou, láskou k přírodě a všemu živému. V okamžiku, kdy se zdá, že už nemůže být ničím ohrožena, „kovbojka“ onemocní leukémií. Ale ani v této těžké životní situaci autorku neopouští smysl pro humor, tentokráte zatraceně černý. A díky tomuto nezdolnému a optimistickému pohledu na svět se jí podaří nemoc porazit.

V druhé části knihy „Co se šušká na pastvinách“ přidává autorka „koňské“ historky, vtipná a originální je kapitola „Rozdíl mezi koněm a kolem“ či „Rozdíly mezi chovem koní a mužů“. Unikátní a pro laiky bezesporu obohacující je rozdělení „koňácké veřejnosti“ či popisy jednotlivých plemen koní.

 

Dokument z cyklu Náš venkov:

http://www.ceskatelevize.cz/ivysilani/1097944695-nas-venkov/416235100041005-co-by-se-kovbojkam-stavat-nemelo

 

Rozhovor s autorkou v televizním pořadu Sama doma:

http://www.ceskatelevize.cz/porady/1148499747-sama-doma/414236100171009/video/

 

Rozhovor s autorkou na webu Femina:

http://www.femina.cz/magazin/zabava/uspesne-zeny-farmarka-kamila-novakova-nic-bych-nemenila.html

 

Ukázky z knihy:

http://www.suvicka.cz/?p=42290

http://www.suvicka.cz/?p=37160

http://www.suvicka.cz/?p=36513

http://www.suvicka.cz/?p=31633

http://www.suvicka.cz/?p=30136

http://www.suvicka.cz/?p=21526

 

Recenze:

http://www.kultura21.cz/literatura/8447-co-by-se-kovbojkam-stavat-nemelo-recenze

 

Rozhovor s autorkou:

http://www.kultura21.cz/rozhovory/8446-kamila-novakova-rozhovor-k21

 

 

Radka Zaciosová: Vozík a vězení je pro každého

 

 

Drama ženy, která onemocněla Guillan Barrého syndromem, autoimunitním onemocněním, při němž  tělo samo ničí nervovou tkáň. Autorka postupně ochrnovala, až se dostala do stavu, kdy mohla pohybovat pouze očními víčky. Byla uvedena do umělého spánku, přičemž sny z tohoto období se podobají hororu. Po probuzení ji čeká bolestivá léčba protkána bezmocí. Přesto si autorka zachovává nadhled a podobně jako Betty McDonaldová líčí svůj příběh s humorem a ironií, bez známek sebelítosti a nářků. Zlomem je pobyt v rehabilitačním ústavu v Kladrubech, kde už není nouze o pikantní a legrační historky a dostáváme se zde do světa plného fyzického i psychického vypětí, ale i velké naděje na uzdravení.  

 

Rozhovor s autorkou v televizním pořadu Sama doma:

http://www.ceskatelevize.cz/ivysilani/1148499747-sama-doma/313292320030008?x=46&y=19&index[]=257211

 

Rozhovory:

http://www.vaseliteratura.cz/rozhovory/47-clanky/2854-vozik-a-vezeni-je-pro-kazdeho.html

http://www.suvicka.cz/?p=21737

 

Recenze:

http://www.klubknihomolu.cz/41011/jak-se-dostat-do-ustavu-i-z-nej/

http://www.vaseliteratura.cz/recenze/pro-dospele/2856-vozik-a-vezeni-je-pro-kazdeho.html

http://www.topvip.cz/knihy/radka-zaciosova-%E2%80%93-vozik-a-vezeni-je-pro-kazdeho

 

Ukázky:

http://www.suvicka.cz/?p=42319

http://www.suvicka.cz/?p=37585

http://www.suvicka.cz/?p=3716

 

 

 

 

 

 

 

 
Copyright © 2010 Literární net Sůvička