Literární web Sůvička

Kdo jsemJmenuji se Eva Hölzelová. Narodila jsem se v Hradci Králové jako Eva Blažkovičová. Z dívčího jména lze vyvodit, že mám slovenské předky.

V Hradci jsem studovala na Gymnáziu J. K. Tyla a poté obor Automatizované systémy řízení na VŠZ v Praze Suchdole.

Ihned po studiích jsem se přestěhovala za mužem do Sedlčan, kde bydlím až dosud. Jsem tu spokojená, protože ráda jezdím na kole a Sedlčansko nabízí ideální terén. Kamkoliv vyjedu, je zde krásná krajina. A lidi tu jsou celkem v pohodě.

Čtyři roky jsem pracovala v Sedlčanských strojírnách jako programátorka, rok jsem dělala počítačovou sazbu ve Ventuře pro firmu Bobo. Pak jsem odešla na volnou nohu. Překládám z němčiny a do němčiny. Přispívám také do internetových magazínů a píšu reklamní texty.

V květnu v roce 2010 vyšla moje první kniha Milánek na zabití. Tatáž kniha vyšla v roce 2013 elektronicky.

V roce 2012 jsem založila minivydavatelství pod názvem Hölzelová Eva. Původně jsem chtěla, aby se vydavatelství jmenovalo Sůvička, ale při přidělování ISBN v Národní knihovně mi bylo řečeno, že si do registrace nemohu napsat, co chci, ale pouze to, co je uvedeno v živnostenském listu. Takže jsem tam musela vepsat své jméno, i když to vypadá samožersky.

První kniha z mého vydavatelství je Vozík a vězení je pro každého od Radky Zaciosové. Dále jsem vydala několik elektronických knížek, které najdete na většině e-shopů s e-booky. V říjnu 2013 vyšla v mém vydavatelství moje druhá tištěná kniha Hvězdná obloha a kniha Kamily Novákové Co by se kovbojkám stávat nemělo.

V říjnu v roce 2017 vyšla dobrodružná kniha pro větší děti Arina.

V prosinci 2020 vyšla upravená a přepracovaná kniha Hvězdná obloha v německém nakladatelství Astronomie-Verlag pod názvem Sternmythen