Marcela Zlatohlávková: Mudry


6. dubna 2015, autor Renata Petrickova,O mudrách se toho obecně moc nepíše. Až kniha Marcely Zlatohlávkové dalo by se říci velmi stručně a jasně mluví o tom, co je staré jako lidstvo samo. Jóga prstů. Až čtyřicet tisíc nervových zakončení na našich prstech má tu schopnost různě propojit dráhy jednotlivých orgánů a obnovit tok nejzákladnější lidské energie – té biologické. Autorka jí staví na stejnou úroveň jako je vědecky dokázaná fyzická energie. Společně se doplňují a zásadně tak ovlivňují lidské zdraví. Každá nemoc se nejprve projeví na tom jemnohmotném bioenergetickém těle člověka, můžeme to cítit jako nepohodlí na duši nebo lehké projevy nějakých bolestí na těle. Až potom se začne projevovat i na fyzickém těle a to je většinou chvíle, kdy už si onemocnění opravdu všimneme. Autorka mne zaujala tím, že se kromě muder a jemnohmotného léčení zabývá také chiromantií, takže lidské ruce jí nejsou neznámou.

 

Naopak, z jejích jednoduchých slov, kterými knihu napsala, je cítit, že lidské dlaně, prsty a energie těla jí jsou velmi době a důvěrně známy. Spojení emocí i nemocí.

 

A jednotlivé mudry probírá opravdu do velké hloubky. Postupně si zcela získává pozornost čtenáře, protože je nucen se zamýšlet nad fungováním  muder třeba  na emoční rovině. „Kontraindikace“ jsou velmi působivou částí u každé z těchto muder. A ony opaky, u kterých je neradno je používat, jsou tím, co poskládá celé puzzle pochopení působení těchto prastarých gest.

 

Ukázka

 

Mnohdy máme touhu rozletět se, ale chybí nám ten správný impulz nebo také ono pověstné štěstí. Většina lidí ale chce jít za svým cílem – budoucí chirurg chce jednou operovat, spisovatel chce psát, malíř malovat a konstruktér vymýšlet neobvyklé stavby. V genech každého člověka je určitý materiál, který by se měl rozvíjet. U někoho se bohužel tento vývoj zabrzdí. Buď člověk zpohodlní nebo nemá dostatečnou vůli, či se věnuje běžným rodinným aktivitám a na rozvoj talentu mu chybí čas. Je to škoda, protože člověk by si měl dokázat sny plnit, jinak se jeho život stane fádním a obyčejným, dalo by se říci nudným. V člověku  pak zakrní jeho pravá podstata, cosi, co měl druhým ze sebe dát. Pokud chceme život žít a ne ho jen prožívat, máme možnost se otevřít právě díky této mudře. Kam nás potom osud  zanese, bude záležet už nejen na štěstí, ale hlavně na nás samotných.“

 

Zajímavé na této mudře, která mu osvobodit a propustit do světa naši vlastní vnitřní svobodu, je třeba to, že není doporučována lidem, kteří mají sklony sklouznout na šikmou plochu. Se sklony k požívání alkoholu nebo jsou drogově závislí. Štěstí pak nepřinese ani zlomyslným lidem.

 

Je vhodná pro spisovatele, novináře, každého, kdo chce být více prospěšný a více si najít své vlastní poslání.  Taková relaxační a energizující mudra.  Čím hlouběji knihou pronikáte, tím více máte chuť některé mudry vyzkoušet.  Je pravda, že když k nim najdete cestu, dají se provádět kdekoliv a kdykoliv a je to velmi dobrý a rychlý způsob, jak se zbavit únavy nebo naopak přílišné nervozity a stresu.

mudry_900

 

Tato kniha se určitě hodí někam k hodně dobrým knihám o zdraví a je dobré po ní sáhnout v rámci první pomoci, ještě než sáhnete po chemických lécích. Energii můžeme dobít také při pobytu na volné ploše, na louce, v lese, například i obyčejný větrný den je velmi prospěšný, protože nám osvěží tělo zápornými ionty. Těmi kladnými jsme často unaveni, stresováni, vyvedeni z rovnováhy, je jich plný dům, vytváří je elektrosmog a vydýchaný vzduch v místnostech. Tipy pro udržení si svěžího zdraví jsou jednoduché právě tak, jak jednoduše knihu autorka napsala. Čtivě, s nadšením až dětským a očima rozšířenýma zvědavostí,  a až encyklopedicky stručnou. Rychle pak najdete zpětně právě to, co hledáte.

 

O autorce:

 

Marcela Zlatohlávková je šéfredaktorkou týdeníku Spirit a autorkou knihy Chiromancie – nejpůsobivější věštecká metoda. Metodami jemnohmotného léčení se zabývá řadu let, vede kurzy a semináře, jak lépe porozumět vlastnímu zdraví. Mezi její obory patří i alternativní způsoby léčby, síla mysli i její ovlivňování pozitivním přístupem k životu a individuální karmou.

 

Vydalo nakladatelství Eminent, 2014, www.eminent.cz

 

Zdroj: www.cajovnaumodrekocky.cz

 

 Zařazeno v kategorii Knihy, recenze, PostřehyPočet komentářů na “Marcela Zlatohlávková: Mudry” - 3


  Shimmir   (8.4.2015 (18.59))

  Nesouhlasím s tím, že se o mudrá mnoho nepíše, protože třeba Olga Krumlovská tomuto tématu zasvětila hned několik knih. Jinak ovšem věřím, že na tom něco je a doporučuji. Sám jsem to zkoušel...:-)


  Eva   (9.4.2015 (13.34))

  Schimmire, ty o nich víš, protože se zajímáš o astrologii a ezoteriku, ale běžný člověk neutuší.


  Shimmir   (10.4.2015 (1.47))

  Evi, já ale reagoval na výrok, že se o nich moc nepíše, což vzhledem k mnoha knihám Olgy Krumlovské není tak docela pravda a o těch knihách se hovořiloi v rozhlase a psalo se v časopisech a novinách...A prosím, negermanizuj můj nick. Jsem Shimmir, což je anglicky blecha a rusky svět spojeno v jedno jméno!:-)))Přidat komentář

Pro vložení komentáře je třeba být přihlášen/a
Copyright © 2010 Literární net Sůvička