David FREJ: Zánět – skrytý zabiják


4. června 2015, autor Renata Petrickova,Jsem si jistá, že po přečtení této knihy si ji nalistujete od začátku a vezmete si  do ruky KNIHU a SEŠIT. Něco tak výborně poskládaného, logického a navrhující množství řešení, ze kterých si můžete vybrat právě ta, která cítíte jako nejlepší, jsem ještě nečetla.

 

„ Předtím než si uvedeme  doporučení, chtěl bych připomenout, že nemají vzbudit dojem, že je musíte dodržovat všechna a striktně. Vyberte si nejprve ta, která snáze a bez stresu změníte, protože není nutné měnit život radikálně a hned. Často takové náhlé změny a výrazné změny mohou působit i nepříznivě. Uvedená doporučení nejsou dogmatem, ale radami, z nichž i menší a jen některé  změny působí výrazně  na cestě k lepšímu zdraví. Postupem času možná některé změny přijdou snadno a bez úsilí.“

 

A to je dle mého názoru nejdůležitější doporučení v této knize, to, které dodá odvahu i tomu největšímu zatvrzelci, vezme si ten sešit nebo alespoň papír a vypíše si několik jednoduchých rad, které mu přijdou pod nosem voňavé a snesitelné. Existuje množství jednoduchých i složitějších způsobu jak ulevit svému trávení a podpořit svoje tělo v boji proti chronickému zánětu, který je zdrojem mnoha nemocí, jež nazýváme „civilizačními“. A které lékaři léčí tak, aby se tak nějak udržovaly  v mezích a byly zdrojem dalšího zisku pro jejich kolegy na jiných specializovaných pracovištích.  Takže, když si tuto knihu proberete horem dolem, zjistíte, že se vyplatí zkusit doopravdy vyléčit svůj organismus na nejvyšší možnou míru a zbavit se tak nemocí typu astma, alergie, obezita, srdečně-cévní nemoci, žaludeční záněty,  únava, psychické potíže, deprese, rakovina, cukrovka, dna … a šlo by i nadále pokračovat. Tyto nemoci mají jednoho společného jmenovatele – mocně je živí jakýkoliv chronický zánět v těle. A ten živí nedostatečné a ztížené trávení.

 

zanet_900

 

Příčiny, léčba, prevence

 

Čtivý a živý styl, jakým MUDr. Frej popisuje nejen jednotlivé problémy, ale prokládá svými zkušenostmi ještě za dob praxe v klasickém zdravotnictví dokresluje výtečnou mozaiku zcela logických úvah. Někdy možná budete mít pocit, že už nemusíte číst dál, protože to prostě VÍTE, jen vás to v tu chvíli nenapadne.  Dokonale probírá příčiny nemocí, jejich léčbu, ale také nežádoucí účinky konvenčních léků, pokud není u léčby řešena i příčina, ale pouze se zatlačují projevy nemoci.. a hlavně prevence.

 

Fascinující je množství dostupných metod, bylinek, přípravků z bylin, potravin, superpotravin, kterými můžeme nejen velmi ulehčit svému trávení, ale také se pomoci zbavit parazitů, plísní nebo nežádoucích mikrobů v těle.  Z toho nepřeberného množství pak máte možnost si sestavit vlastní ozdravný program, který stojí na úpravě jídelníčku, který by měl odlehčit trávení. Nemíchat některé potraviny, například slané a sladké, maso s bramborami, vyřadit nekvalitní potraviny a hormony nacpané vepřové či kuřecí maso. Naučí vás to dbát na to, co jíte. Přemýšlet nad původem jídla, které konzumujeme a tím i nevědomky snížit množství toho, co sníme. Kvalitní a energií nabitá potrava je zárukou toho, že nebudeme dojídat prázdné kalorie nějakými sladkostmi nebo chipsy.

 

I když nemusíte se vším z této knihy souhlasit, v každém případě z ní lze vybrat základní principy, na kterých si můžete postavit právě to své.  Najdete tu nejen zcela dostupné recepty na urovnání žaludku, trávení,… ale i hezky srovnané kapitoly pojednávající o tom, jak přijít logicky na původ svých potíží. Kde je vystopovat. A podle toho si potom můžete upravit svůj jídelníček a zatlačit tam, kde máte mezery.

 

A podělím se alespoň o recept na pokažený žaludek nebo nevolnost způsobenou nevhodným jídlem.

 

DOMÁCÍ NÁPOJ PROTI NEVOLNOSTI

 

Je vhodný například po snědení zkaženého nebo špatného jídla. Smíchejte limetkovou nebo citronovou šťávu, špetku nerafinované mořské soli a trochu javorového sirupu.

 

Asi tak: Zkuste to. Je to neskutečně odpornéééé!!! Ale kupodivu, to opravdu pomohlo!

 

V knize je také úžasný test, podobný, jakým byste prošli i v ordinaci MUDr. Freje, dotazník, podle kterého snadno zjistíte, jste-li ohroženi chronickým zánětem v těle. To je dobrá startovní čára a pokud jsou vaše výsledky nepříliš dobré, stojí za to, zabojovat, vždyť trávení je základním hnacím motorem lidského zdraví. Nebo jste si snad mysleli něco jiného?

 

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

 

O autorovi

 

MUDr. David Frej

 

Po ukončení studia na lékařské fakultě v Praze pracoval několik let jako internista. Přírodní medicínu a výživu studoval v USA, v Rakousku a v indické Puně. Ve svém centru se zabývá vlastním léčebným systémem propojujícím léčbu zánětu a s ním souvisejících chronických nemocí, výživu, biologické rytmy a detoxikaci organismu. Pravidelně přednáší, pořádá semináře a publikuje články v měsíčníku Regenerace.

 

Smím-li této knize dát nějaké doporučení, je to 100%.

 

Vydalo nakladatelství Eminent, 2015, www.eminent.cz

 

Zdroj: www.cajovnaumodrekocky.czZařazeno v kategorii Knihy, recenze, Postřehy

Přidat komentář

Pro vložení komentáře je třeba být přihlášen/a
Copyright © 2010 Literární net Sůvička