Literární web Sůvička

Kouzelný kočičí tarot a příběhy


Renata Petrickova

Řekněme, skvost na tarotovém nebi. A i Kouzelné kočičí příběhy jsou velmi chytlavým čtivem, ze kterého dýchá moudrost mystéria malých šelem i tarotového hlubokého světa. Kouzelný kočičí tarot je něčím, na co sahám velmi ráda, co hřeje moudrou energií a co mě uvádí do příjemného stavu duše. Vykládá se s nimi úžasně, protože samy mluví. Karty hebké a hřejivé jako rozpuštěná čokoláda. Považuji ho za mimořádně podařené dílo autorky textu a výtvarnice, která dala do obrázků duši. Dokonce natolik, že jsem první týdny strávené s tímto tarotem vůbec nepotřebovala přiloženou knihu. Schválně jsem se ji nějaký čas neotvírala, abych si nějak neporušila to vzácné a velmi silné pouto a mluvu těchto tarotů…

1500081-Synergie-Kocici pribehy-krabicka-BC.indd

 

Kniha mne však také překvapila. I když jinak, než jsem očekávala. Možná i velmi trefná anotace nevystihuje přesně to, co najdete uvnitř knihy.

 

Kouzelné kočičí příběhy vás provedou magickou říší kočičího tarotu. V knížce  najdete podrobný popis všech karet a moudré kočky vám pomohou nalézt odpovědi na všechny důležité otázky. Karty Velkých arkán jsou zde představeny jako Kočičí mysteria a karty Malých arkán jsou zastoupeny čtyřmi kočičími klany – ohně, moře, nebe a země. Příběhy z této knížky vám dávají jedinečnou příležitost poznat svět tarotu i svět koček v úplně novém světle. Díky perfektní znalosti obou prostředí dokázala autorka Lunaea Weatherstone umně skloubit tradiční významy tarotu s vlastnostmi a moudrostí koček. Oživit tuto tarotovou sadu pomáhají krásné ilustrace Mickie Mueller.

 

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

 

Ono tam toho je mnohem, mnohem více. Mnoho informací je jakoby za oponou a dojdou vám až při vícerém čtení nebo při současném výkladu nějaké karty.

 

Kouzelné kočičí příběhy, což je kniha, která je ke kartám přiložená, je moc hezké čtení. Romantické, nikoliv však rozvleklé a zároveň velice věcné. Nevím proč, autorka psala tak, že jsem si její texty a základní informace okamžitě pamatovala. Jakoby nějak podvědomě úplně vynechala nějaký ten balast kolem a šla rovnou k věci.

 

Nejkrásnější překvapení pro tvůrčí povahy najdete na konci knihy

 

 Na konci knihy je malé nahlédnutí do zákulisí výroby karet. Jásala jsem!  Črty a malůvky, kterými Mickie Mueller začínala každou kartu, jak si vypisovala jednotlivé významy na karty a kreslila k nim odpovídající obrazy, podobenství, proč a jak kde umístila určité rostliny nebo symboly. Je to neuvěřitelně podnětné a dává to zpětně nový náboj si balíček karet vzít a znovu prostudovat detaily. Je to takové vzácné a podnětné nahlédnutí pod pokličku výroby tak nádherných tarotových karet!

Vůbec, Kouzelný kočičí tarot je jedním z mála, kde se DOOPRAVDY můžete spolehnout jen na obrázky, na intuici, na symboly na kartách. Není tu nic zbytečně… Obrázek přímo sálá energií, které se při výkladu spojuje s dalšími.

 

Je to dynamické, pohyblivé, lehké a vrnivé zároveň. Když jsem těmito kartami vykládala, měla jsem dojem, že se mi před očima skládá celý příběh toho, pro koho jsou karty určeny. Je velmi niterný, řekla bych,že jde hodně do samotné podstaty člověka, občas z toho probleskují i reálné události, které přijdou… ale ten spád a síla, jakou tyto karty mají – to se jen tak nevidí.

 

A když jsem si poté ještě otevřela knihu a pročítala jednotlivé významy, z nějakého úžasného důvodu mi zůstávaly v hlavě, zapadaly do obrázků a do  pocitů, které jsem měla již předtím. Doplňovaly moje pocity… události, které jsem vyložila.

 

Protože třeba karta Kotě nebe (což je karta Pážete mečů)

 

„Pozornost kotěte klanu nebe upoutala věc třepetající se vysoko nad ním. Kotě se proto poprvé v životě pokouší udělat velký skok a zkouší to znovu a znovu a neustále se při tom soustředí na svůj cíl. Tímto způsobem se učí různým taktikám a strategiím, jak zvítězit nad nepřítelem, kterým je v tuto chvíli vítr. Ale to teď vědět nepotřebuje,v  tuto chvíli touží jen po jednom – chytit onu věc ve vzduchu. Jednou se mu to podaří.“

 

Anebo… situace o mnoho horší… Desítka nebe (Desítka mečů)

 

„Tento kocour klanu nebe byl vypuzen ze svého klanu a nikdo se teď k němu nepřiblíží, aby mu pomohl. Je zraněný a osamělý, má hlad a zmocnila se ho beznaděj. Je na hranici svých sil. Možná přichází konec jednoho z jeho devíti životů, ale třeba se mu ještě podaří najít útočiště u jiného klanu, pokud se ho nějaký ujme, a uzdraví se. V každém případě je to konec života, jaký dosud vedl, a kocour si toho je vědom.“

 

Tolik malá ochutnávka stylu, který autorka zvolila. Poetický a nevtíravý zároveň.

 

O autorce a výtvarnici

 

Lunaea Weatherstone

 

Je kněžka, spisovatelka, učitelka a vykladačka tarotu. Pohanské obci slouží již přes dvacetpět let, od chvíle, kdy se stala majitelkou a editorkou časopisu SageWoman. Stala se matkou keltského ženského časopisu Kruhu stříbrné větve (Sisterhood of the Silver Branch) a nabizí roční online programy Návrat Bohyně. Tarotu se věnuje přes čtyřicet let.

 

Mickie Mueler

 

Je výtvarnice, která již získala mnohá ocenění a uznání kritiků jako autorka děl z oblasti fantazie, pohádek a mýtů. Mickie ráda vytváří magické obrazy plné víl, bohyň a bájných postav. Maluje především pastelkami, do nichž přidává kouzelné bylinky hodící se k malovanému tématu.

 

Vydalo nakladatelství Synergie Publishing SE, www.synergiepublishing.com 2015

 

 

Zařazeno v kategorii Knihy, recenze
Počet komentářů na “Kouzelný kočičí tarot a příběhy” - 1

    Eva   (22. 7. 2015 (12:11))

    Ty obrázky jsou opravdu kouzelné, pro milovníky koček a tarotu naprosto neodolatelná kombinace.Přidat komentář

Pro vložení komentáře je třeba být přihlášen/a