Jaiya V poutech rozkoše


4. prosince 2016, autor Renata Petrickova,Tak tady jsem se teda musela jít podívat, jak vypadá rákoska, vážení! To je přepal, tahle kniha! Nic pro stydlivé povahy, naopak parádně ohnivé čtivo pro energií nadupané páry. Anebo čtivo pro toho, kdo se touží ponořit do opravdu hlubokých částí lidské psychiky!

 

Zaujal mne už i přebal a text od Denisy Říhy Palečkové, která autorku vynesla až do nebes. Díky tomu jsem překonala zábrany a zkusila jsem se začíst do ožehavého textu, který je prý podán s něhou a laskavostí… Vše, o čem v této knize Jaiya píše, má vyzkoušené na vlastní kůži. Je jednou z nejúžasnějších průvodkyní v oblasti sexu. Vede ji neutuchající touha poznávat vášeň, rozkoš a potěšení – a předávat světu nástroje k tomu, aby ho v posteli i v životě mohli zažívat víc… píše Denisa Říha Palečková, lektorka vztahů a intimity, asi jedna z nejznámějších u nás.

 

v_poutech_rozkose

 

Takže dáme na její názor a jdeme si knížku pořádně prolistovat.

 

img_20161130_094613

 

Přiznám svou nevědomost a fakt, že jsem opravdu netušila, že existují lidé a páry, pro které je bdsm životním stylem. Opravdu nejde jen o chvilkové hry v posteli, nejde o chvíle, kdy si chcete čas od času něco peprnějšího dopřát v rámci experimentů (to samozřejmě ano), ale s touto knihou jsem ví a víc získávala pocit, že jde o něco mnohem odlišnějšího. Tady se prostě musí sejít dva na stejné notě a hrát svou hru téměř NEUSTÁLE. A  to mi došlo ve chvíli, kdy autorka začala rozebírat partnerské problémy a hrozby rozpadu vztahu ve chvíli, kdy dojde k nějakému nedorozumění v celé té hře. 

Takže pokud k těmto lidem patříte – pak je tohle opravdu dobrá kniha do základu.

Pokud k nim nepatříte – bude to pro vás zajímavé čtivo, snad ostré jako chilli paprička, na kterou klidně můžete dostat chuť. Protože, co si budeme povídat, ono to tak trochu vyplývá z celé povahy lidské sexuality.

 

 

„Už jste se někdy chtěli nechat ovládat? A co třeba vrhnout se na partnera jako zvíře? Prožitek nadvlády v sexualitě není vyhrazen jen perverzním praktikám. Ačkoliv to možná nechceme přiznat, v ložnici bažíme po prožitku nerovnosti sil. Absence této nerovnosti likviduje vášeň. Ester Perelová, vynikající sexuoložka a terapeutka, autorka knihy Erotická inteligence, souhlasí. „… skutečně věřím, že důraz na rovnostářský a zdvořilý sex očištěný od jakýchkoli projevů nadvlády, agrese a transgrese je antitezí erotické touhy jak pro muže, tak pro ženy.“ Bez dynamiky síly je zkrátka všechno ploché. Nesmírně se snažíme být si ve vztahu rovni (a teď nemluvím o rovnosti mimo ložnici) ve všech ohledech, jenže ve hře stále ještě zůstává podvědomá dynamika síly, nadvláda….

… Abychom vytvořili žhavější a vášnivější intimní atmosféru, potřebujeme v ložnici polaritu. Někoho, kdo převezme vládu, a někoho, kdo se poddá. Potřebujeme mužskou (aktivní) a ženskou (receptivní) sílu, bez ohledu na pohlaví či sexuální preference. A pro sexuální vyjádření jsou nutné jak světlé, tak temné prvky.“

 

Vidíte, jak v této malé ukázce je hned několik zajímavých myšlenek? Logiky a „přírody“, kterou prostě neoblafneme? Nejprve jsem si myslela, že to bude povrchní knížka o perverzi, ale nakonec se ukázalo, že autorka nejenže velmi hezky, kultivovaně o všem píše, ale jde do hloubky až do lidské psychiky a do všech temných stránek. Pozor, tohle není o násilí, to, o čem píše nazývá „hrou s luxusním nepohodlím“.  Zabíhá do detailů, dává praktické návody a často vchází přímo do lidské duše, do těch nejtajnějších představ. Ukáže vám, že toto je v podstatě umění, které je třeba se učit, kultivovat a disciplinovaně dodržovat bezpečnost.  Jo, v tom případě už chápu, že jsou opravdu jedinci, kteří toto pojmou za životní styl.

 

Věru pikantní seznamy hraček, způsobů jejich použití a různých dominancí i v jemných náznacích, v běžném životě…. To všechno vytváří napětí, které v důvěrném vztahu je něčím, co ničím nenahradíte. Je úplně jedno, že tenhle styl nebudete vyznávat v profi kvalitě, ale jako součást všeobecného rozhledu o lidské sexualitě, ale především psychice, je tato kniha naprosto bezkonkurenční!

 

O autorce:

JAIYA je americká sexuoložka, autorka knih Red Hot Touch a Blow Each Other Away a zakladatelka společnosti New World Sex Education, které cílem je pomocí otevřené sexuální osvěty pomáhat lidem rozvinout sexuální život, po kterém touží.

 

img_20161130_094638

 

Svůj profesní život zasvětila studiu lidské sexuality a nebojí se s klienty i čtenáři podělit o vlastní zkušenosti. Jako hlavní problém vidí nedostatečnou a nekvalitní výchovu v oblasti sexuality. Věří, že sex není jen něco, co lidé „dělají“, ale naopak je tím základním, co nás činí lidmi.  Pomáhá ženám, mužům i párům poznat tajemství sexuality a díky tomu prožít hlubší propojení a nespoutanou sexuální extázi. www.mistressjaiya.com

 

 Zařazeno v kategorii Knihy, recenze, Postřehy

Přidat komentář

Pro vložení komentáře je třeba být přihlášen/a
Copyright © 2010 Literární net Sůvička