Literární web Sůvička

Tess Whitehurst: Kouzelná moc květin


Renata Petrickova

Víte, že krokus zahání noční můry? Že slunečnice vítá život a slunce a vitalitu? A že třeba řebříček nás umí odpoutávat od negativních emocí a depresí? Srdcovka zase léčí zlomené srdce… a tak bych mohla pokračovat. Čtyřicet čtyři květinových krásek se představuje v této malé publikaci a sadě vykládacích karet ze zcela nového úhlu.

 

 

Milovníci andělů tu najdou něžné andělské vzkazy ze světa květin. Milovníci symboliky a dědictví našich předků a různých kultur tu najdou dokonalý herbář duchovních vlastností jen malého zlomku rostlin a květin. Většinu z nich známe v našich luzích a hájích, ale některé jsou nám exotické.

 

Nejen typ vůně, vzhled květiny, její léčivé vlastnosti, ale třeba i prostředí, ve kterém vyrůstá nebo způsob jejího růstu dávají v logické návaznosti tušit, čím nám asi může odkaz této rostliny být užitečný. Symbolika rostlin je převedená do karet, které nám ožívají v rukou.

 

 

Vždy mne lákaly frézie. Dodnes miluji jejich vůni… A když jsem si tak pročítala knihu, docházela jsem k názoru, že na tom opravdu něco je. Ať už vezmeme v potaz barvy, léčivé účinky rostliny jako byliny, vlastnosti, jež  jsou na první pohled vidět, tohle je dokonalé dílo, které smýšlí o rostlinách nikoliv jen ve fyzické rovině, ale v té duchovní. Chvíli jsem měla dojem, že si čtu o tom, co působí vůně a jemná energie květin. To, proč vlastně květiny naši dávní předci obdivovali ještě dříve, než možná na základě tohoto hlubokého instinktivního poznání došli k prvním pokusům je použít jako léčivky.

 

Pojďme se podívat na frézii… Mezi její magické vlastnosti, jak se dočteme hned na začátku, patří jasná mysl, odvaha k nezbytným změnám, léčení deprese, láska k sobě samému, odstraňování blokád, přeměna, léčení dělohy.

 

Není právě to, když si vezmete rostlinu, ke které nějak tíhnete odjakživa, výčet toho, co vám život v různých zkouškách cyklicky připravuje? Nacházela jsem podobnosti. Ale pojďme dál…

 

„Jakkoli hrozivě nebo nepříjemně to může působit, probíhá určitá zásadní změna, která bude ve výsledku velmi pozitivní. Možná nastal čas na přestěhování, změnu povolání, rozchod nebo prolomení nějaké překážky. A stejně jako housenka musí projít neskutečným zápasem, aby se mohla stát motýlem (a to aniž by vůbec tušila, proč se to všechno děje), tak i počáteční znaky probíhající pozitivní změny mohou často vzbuzovat tíživé, bolestné a zmatené pocity.

 

Je přirozené, že se v časech změn cítíme neklidně. Obraťte se ale k tomu hlubokému, moudrému, věčnému vědomí, které přesahuje vaši znepokojenou mysl, a nechte se jím ukonejšit a dobít z něj energii během tohoto náročného období. Jakmile budete v tomto vědomí pevně zakotveni, odevzdejte se změnám, jak nejlépe dokážete. Vystupte ze své ulity, vyzkoušejte něco nového, upřímně si přiznejte svá přání a věřte tomu, že bude v pořádku, když všechno, co se s nimi neslučuje, odvane pryč.

Pamatujte také, že i ty nejprospěšnější změny mohou být velmi stresující v době, kdy se k nim schyluje a začínají se odehrávat. Proto k sobě i v případě, že procházíte něčím, co si hluboce přejete, nebuďte přísní, pokud zjistíte, že pociťujete obavy, přetížení nebo jakékoliv pochybnosti a dokonalosti svého snažení…

 

…Buďte si jisti, že vaše znepokojení nebude trvat věčně a je pouze součástí vaší současné pozitivní transformace.

 

Tuto současnou situaci si vaše duše sama zvolila jako cestu k růstu a k rozvoji tím nejkrásnějším a nejsvobodnějším směrem.

 

Ponořte se do svých pocitů (příjemných, nepříjemných i jakýchkoli mezi tím) a nechte je žít si svým životem bez posuzování nebo potlačování. To vám pomůže procházet současnými změnami harmonicky a s grácií.

 

Pobývejte v přítomnosti frézie, vdechujte její vůni…

 

Vzácná publikace o duchovním životě rostlin

 

Považovala bych tuto nenápadnou publikaci s kartami za obsáhlý náhled do jakéhosi duchovního světa květin, který je snad ze všech možných úhlů pohledu nejlogičtější. Snad i více než téma šamanů a totemových zvířat, mnohem více než andělů. Proč? Možná proto, že množství léčivých účinků rostlin už známe na vlastní kůži a je tedy snadnější uvěřit, že rostliny mají duši. Nebo auru, která na nás může mít velký psychický vliv.

 

O autorce:

 

Tess Whitehurst je spisovatelka, duchovní průvodkyně pracující s intuicí a energií a Feng-šuej konzultantka. www.tesswhitehurst.com

 

Anne Wertheim vystudovala uměleckou školu v Hamburku v Německu. Je výtvarnice a ilustrátorka na volné noze a žije na Havaji. www.annewertheim.com

 

Vydalo nakladatelství Synergie Publishing SE, 2017, www.synergiepublishing.com

 

Zařazeno v kategorii Knihy, recenze, Postřehy
Počet komentářů na “Tess Whitehurst: Kouzelná moc květin” - 1

    Eva   (26. 5. 2017 (11:51))

    Zajímavé. Účinky květiny se tedy projeví, když k ní přivoníš?Přidat komentář

Pro vložení komentáře je třeba být přihlášen/a