Literární web Sůvička

Diana Richardson: Tantrický orgasmus pro ženy


Renata Petrickova

Jak obrovská síla se skrývá v ženském těle, v jeho nádherně prožívané rozkoši, kterou žena může energeticky předat muži? Tohle je o velký kus JINÝ sex, než který nám servírují konvenční média a sexuální poradny. Tady vůbec nejde o nějaký fyzický akt. Tohle je o milování. Tohle je o splynutí těl i duší. Kdo zažil, patrně ví, o čem je zrovna v tuhle chvíli řeč. Tantrický orgasmus pro ženy je jednou z nejněžnějších, nejotevřenějších a nejkrásnějších knih o milování, jaké si jen můžete představit.

 

Kdo nezažil, má velkou šanci!

 

Důležitou součástí je ovšem mít podobně naladěného partnera. Bez něj to jde taky, ale poněkud ztuha a co si budeme povídat, je to všechno potom jaksi poloviční. Ale svůj díl něhy si u toho zažít můžete taky, to zase nemusíme diskriminovat toho, kdo zrovna partnera nemá. Diana Richardson už je autorkou několika knih na téma tantrického sexu a způsob, jakým vnímá dynamiku milování, role muže i ženy v tomto citlivém a velice silném procesu, je doslova blahem unášející. V knize se v největší části zabývá partnerským milováním, mužem a ženou, v menší míře pak rozebírá situaci z pohledu single jedinců a svůj díl tu najdou i homosexuální páry, protože i tam lze podobnou dynamiku zažít, ač je odlišná.

 

Vlastně to je celé o vědomém milování, o plném prožívání sebe i druhého člověka.

 

 

Velkou roli tu hraje bdělá pozornost

 

Bez bdělé pozornosti to samozřejmě nejde. Pozornost věnujeme partnerovi, a především sami sobě a prožitkům svého těla, energii, kterou si vizualizací různými způsoby násobíme, necháváme ji v těle cirkulovat a lze ji dokonce i předávat partnerovi. O tom je ve zkratce tantrické milování.

 

„Od mužů a žen, jež nemají s tantrou osobní zkušenost, opakovaně slýchám: Tantra je spíš pro ženy, ne pro muže. Na základě vlastního zkoumání a povzbudivých reakcí mužů, kteří navštěvují mé semináře, si dovoluji s jistotou prohlásit: Ne, tantra není jen pro ženy. Rozhodně je i pro muže. Tantra nevznikla proto, aby činila ženy šťastnými (a muže nešťastnými), není to způsob, jak ženám na chvíli předat otěže. Jakmile muž okusí lahodné hlubiny a výšiny rozšířené sexuální energie, zpravidla je chce prožívat znovu. Ale pokud žena nenabídne muži svou skutečnou ženskost, jak, kde a kdy jí muž přijde na chuť?

 

Občas se najde žena, která dovede při pohlavním aktu přirozeně přijímat mužskou energii a rozvádět ji směrem vzhůru, a tak posunout sex – pro sebe i partnera – do zcela jiné dimenze. Ale toto umění si může osvojit i vědomě, takže je pak schopná zavést svého muže do říše rozvinuté sexuality a vytvořit i pro sebe uspokojivější sexuální prožitek. Je přijímajícím aspektem mužsko-ženské dynamiky, dokáže se ponořit dovnitř a muže stáhnout s sebou. Tuto schopnost má vrozenou.“

 

A tak se, milé dámy, můžete vnořit do knihy, která je o ryzí ženě. O fyzické stránce našich těl, ale také o té duševní a duchovní. Kolik se toho v nás schovalo ze strachu nebo po zranění pod povrch, a kolik toho zase můžete získat zpět. Jak prožívat a cítit svá prsa, jak milovat i v případech, které sexuologové považují za defektní… ach ta impotence, metla mužů, přitom z hlediska milování nehraje vůbec žádnou roli. Žena a muž jsou dva magnety, dvě puzzle, On vstupuje do těla, žena vstupuje muži do duše – chcete vědět víc?

 

No, nelze tu napsat všechno, protože k tomuhle potřebujete ticho, klid a příjemnou náladu naladěnou na své ženské rozpoložení.

 

O autorce:

 

Diana Richardson se narodila v Jižní Africe. Vystudovala práva, ale brzy začala vyučovat techniku léčivých masáží. Stala se žačkou slavného indického mystika Osha a pronikla do tajemství tantry, spojující sex s meditací. O tantře napsala také pět úspěšných knih. Je uznávanou expertkou na vědomé milování, kde se pracuje s energiemi využívanými ve starých východních duchovních naukách, čínském taoismu a indické tantře. Jejím manželem a spolupracovníkem je Michael Richardson, mistr thaj-ťi, s nímž vede společně ve Švýcarsku kurzy vědomého milování.

 

V nakladatelství Synergie vyšla její kniha Vědomé milování. Více: www.loveforcouples.com

 

Zařazeno v kategorii Knihy, recenze, Postřehy


Přidat komentář

Pro vložení komentáře je třeba být přihlášen/a