Christina von Dreien: Nakonec všechno dobře dopadne


20. května 2021, autor Renata Petrickova,Jemné čtení, které dodá víru v sebe, v budoucnost, ve svět. Mnohdy takové čtení potřebujeme. S odstupem času mohu říct, že ve mne vymizela fakta, která jsem četla, ale zůstala ta naděje. Bylo snad právě to tím, co autorka zamýšlela?

 

 

Text je knižně zpracovanou přednáškou ze srpna 2020, takže berme v potaz i to… Vše je ještě doplněno o další informace a části Christinina povídání; a působí pak velmi hladce.

 

Co mi utkvělo v paměti?

 

Když změníme vnímání, změní se svět kolem nás – kolik různých teorií je na tomto tvrzení postaveno? Od plnění osobních přání až po neskutečně široká přání míru pro celý svět. A něco na tom je. V jednoduchosti je krása a jak se cítím já, takový tvořím svět kolem sebe.

 

Kniha má dvě roviny: jednu tu ryze osobní, motivuje k vylepšení svého života, který nakonec v posledních měsících mohl dostat úzkostné trhliny…. A to je jedině dobře, že si znovu uvědomíme, jak silní jsme.

 

A druhá rovina je globální, vychází z toho, že šťastní lidé dělají šťastný svět, zjednodušeně řečeno. A pak tu najdete různá pojednání o vlivech minulosti, mimozemských civilizací, vlivu Země jako takové a všechno to, nač jste od Christiny z jejích předchozích knih zvyklí.

 

 

To své si tu najde každý. Srdce zraněná a toužící po uzdravení svého nejbližšího okolí a sebe samých, i srdce doširoka otevřená do celého světa. A nejlepší je, že nakonec se vše spojí, a nakonec všechno dobře dopadne.

 

„To, co skutečně hledáme, je totiž spojení s láskou, jíž jsme my sami. To potom znamená, že touto láskou, již hledáme, jsme také kdysi museli být. Vědomě či nevědomě si přece můžeme přát jenom něco, co známe. Tudíž jsem tam všichni kdysi byli, a všichni se jednou probudíme a uvědomíme si, že celou dobu hledáme ve skutečnosti jen lásku, jíž jsme sami.“

 

O autorce: Christina von Dreien (2001) se narodila s výrazně rozšířeným vědomím a řadí se ke generaci mladých evolučních myslitelů. Jak najít pozitivní potenciál ve světě, kam směřujeme? Ukazuje nám ve svých dílech, jak můžeme pomocí síly svého vědomí měnit svět. V letech 2017, 2018 vyšly dvě knihy (Christina, Dvojčata zrozená jako světlo a Vize dobra) napsané její matkou, Bernadette von Dreien, které vyprávějí její životní příběh a začátky její práce pro veřejnost.

 

 

Tato kniha je první, výhradně sestavená z vystoupení a publikací v rámci semináře v Salcburku, konaného dne 29. srpna 2020, doplněné výňatky z jiných seminářů a bulletinů.

 

www.christinavondreien.ch

 Zařazeno v kategorii Knihy, recenze, Postřehy

Přidat komentář

Pro vložení komentáře je třeba být přihlášen/a
Copyright © 2010 Literární net Sůvička