Literární web Sůvička

Tarot keltských draků


Renata Petrickova

Mystika, přitažlivost a obrovská síla. A také rozporuplnost. Symbolika draka je v našich končinách nepříliš známou a stylizování keltských draků do tarotu se tak stává mimořádně zajímavé. Za mne je to jeden z tarotů, který jednoznačně vystupuje z davu a rozhodně tu nejsme u posledního vydání a bude jich stále víc. Už tak je na trhu dlouhou řadu let a patří k nejoblíbenějším.

 

 

Právem. Protože… draci.

 

 Chápu každého, kdo k ní tíhne a umím s ní pracovat. Atmosféra šířící se kolem těchto karet je jedinečná a jedinečné jsou pak i výklady.

 

Jak ale bude dračí tarot působit na mne, která je stále ovlivněna symbolikou draka jakožto tvora ze sluje, který požírá princezny?

 

Vzala jsem tarot keltských draků jako dobrodružnou výpravu do světa tarotu s jinou příchutí.  Sice jsem ji již znala z doby o pár let dříve (dřívější vydání), ale… co se za ty roky změnilo? Draci na mne působily silněji.

 

TAROT KELTSKÝCH DRAKŮ: Více vnímám sílu, pomoc a to, že nejsme sami…

 

 

Možná zkraje, než se dračí téma začalo energeticky měnit v tarot snad silnější než jiné. Jako by v něm byla více ukazována síla, rozhodnost, majestátnost a možná i dotek nadpřirozena. Když Vám symbolicky na obrázcích pomáhají draci, dotýkají se lidí, komunikují s nimi a cítíte to z obrázku na kartě, začnete si všímat i trochu jiných významů jednotlivých karet. Jiných příchutí významů! Drobnosti, detaily, barvy, vše se začíná spojovat ve výkladu vícero kartami.

 

Snad víc než v letech předchozích jsem si nyní uvědomovala právě ty draky jakožto informaci na kartě, která nese podporu, moudrost a to, že DRAK SITUACI ŘEŠÍ S VÁMI.

 

To se na obyčejných tarotových kartách tolik neobjevuje!

 

TAROT KELTSKÝCH DRAKŮ: A co se píše v knížečce?

 

A pak už jen stačí dát průchod své intuici, nebo otevřít knížečku:

 

S Devítkou pohárů si přečtete:

 

„Splněné sny

 

Vznešený Vodní drak se vynořuje z jezera a ve svých drápech nese zdobený kalich plný šperků.  Žena na břehu vztahuje ruku, aby jej mohla uchopit. Uvědomila si, že má právo žádat pomoc pro dosažení svých cílů, symbolizovanou osmi bohatě vypadajícími poháry, které jsou rozprostřené na břehu kolem ní.

 

Hojnost je neomezená, ať už za hojnost považujeme duchovní růst, citovou spokojenost, fyzické zdraví nebo materiální bohatství. Vlny vody symbolizují neustálý pohyb v rámci království vesmírných možností.

 

Vaše přání se vám splní. Do vašeho života brzy vstoupí úspěch, dovršení a uspokojení.“

 

Tak to je krásná karta hned na úvod.

 

Bavilo mne dívat se na obrázky a v podstatě hádat, co mohou výjevy znamenat. A porovnávat tento obraz v sobě s tím, co se pak o výjevu píše v knížčce. Třeba ty poháry plné radosti, jsou drakem dávány nám, nebo my je dáváme drakovi jako… obětinu, dar, ukazujeme mu svou hojnost jako radost z toho, že jsme to společně dokázali? Řekla bych, že tady se otvírají pak dveře k vlastním interpretacím a těch může být mnoho!

 

Tarot keltských draků je jiný, je silný a je vhodný pro každého, kdo RÁD ZKOUMÁ TAROT.

 

Protože se opravdu odlišuje svým vyzařováním a dělá z výkladů nová dobrodružství.

 

O autorech: D.J. Conway, Lisa Hunt: Při práci na dračím tarotu se často cítili telepaticky spojeni a na souladu textu i obrázků je to znát. Krásná spolupráce plná podpory i společného vidění je cítit z každé karty.

 

Vydalo nakladatelství Synergie, 2021, www.synergiepublishing.com, vydání třetí

 

Zařazeno v kategorii Knihy, recenze, Postřehy


Přidat komentář

Pro vložení komentáře je třeba být přihlášen/a