BÁJEČNÝ ROK s Miluj svůj život 2024


13. listopadu 2023, autor Renata Petrickova,S tímto kalendářem budete mít po ruce každý den přívětivého přítele, který vám přinese myšlenky, radu, něhu, radost. Takovou tu něžnou, která je ryze intimní a potřebuje ji naše duše. Připomenutí něčeho, co může být důležité. Možná každý den a celý rok, ale tady je to tajemství… třeba to vyjde a je to trochu věštecké a bude to důležité právě v ten měsíc, který budete s tímto kalendářem prožívat.

 

 

A budou tu myšlenky, které je dobré čas od času vnést do svého života. Podívat se na ně. Zamyslet se nad nimi u kávy, ranního čaje, nebo jen tak. Abychom nezapomněli třeba hned v LEDNU na to, že:

 

„Trpělivost. Trpělivost je strážce lásky a klidu. Objevuji svoji trpělivost ve všech svých činnostech. Hledám správné načasování pro svá slova a činy. Nořím se do bezčasového plynutí. Zpomaluji svůj dech. Z klidu mysli a těla mi vyvěrá proud nápadů a nadšení. To mě žene kupředu v mé vášnivé tvořivosti…“

 

A srpen?

 

„Jsem na dobrodružné cestě životem, která mi přináší cenné zkušenosti.  Nikdy nevím, co mě čeká za dalším rohem. Vím ale, že si s tím nějak poradím.  Minulost a budoucnost mi pomáhají tvořit budoucnost…“

 

A kalendář také připomíná, že se učíme z vlastních, ale i cizích chyb. Tak ať je třeba ten srpen protkán snahou být pozorný k tomu, co se děje kolem, protože nám to může dát pěkný návod do budoucna nebo něco z minulosti (konečně) pochopit.

 

 

A víte, že mne napadlo i to, že každý obrázek nese svou energii. A možná i jen zadívání se na obrázek – nám každý měsíc něco dá. Vyvolá pocit, se kterým se můžeme těšit.

Vlastně, je na každém, jak bude s kalendářem pracovat.

 

PRAKTICKÁ STRÁNKA KALENDÁŘE

Tu romantickou stránku kalendáře si každý najde sám, určitě je tu nepřeberné množství úchvatností, za které si lze tento kalendář rok co rok zamilovávat. A to doslova bezhlavě! Ale jaká  je ta praktická stránka?

Jako u každého jiného nástěnného, místa pro základní zápisky tu je dost, celý měsíc jako na dlani, číselně pak ještě máme přehled o dnech měsíc před i měsíc po tom, který máme právě otevřený. To rozhodně oceňuji, pokud se datově někam vracím, či se předcházím. Nemusím otáčet kalendářem.

A ještě něco. Letos je papír v kalendáři matný, takže se na něj lépe píše. Už se nestane, že selže propiska, jak se někdy stávalo u lesklého papíru.

 

Lucie Ernestová je výtvarnice, matka, ilustrátorka, venkovanka a miluje surfování na vlnách nápadů, které pak vkládá do svých děl. Diáře, kalendáře, hry pro děti. Obrázky vyvolává v lidech otázky a určitě jsou velmi specifické a nenapodobitelné.

 

Vydalo nakladatelství Synergie Publishing, www.synergiepublishing.com, www.duhovakocka.cz

 Zařazeno v kategorii Knihy, recenze, Postřehy

Přidat komentář

Pro vložení komentáře je třeba být přihlášen/a
Copyright © 2010 Literární net Sůvička